MH MİMARLIK LTD. ŞTİ.

MH Mimarlik 1987 de kuruldu… Mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında bugüne kadar çeşitli projeler geliştirdi , uyguladı ve kontrol etti… Projelerini, bulunduğu yer, program verileri,kısaca kendi bağlamı içinde ele alan grup , geçmişi göz ardı etmeden tasarımlarında yenilikçi olma gayreti gösterdi. Farklı bir çok yarışmada ödül de alan grubun ortaklarından Haydar Dişbudak , halen Mimar Sinan Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi’nde , Burak Uzun Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmasını ve Gedik Üniversitesi’nde proje atölyesi yürütmektedirler..

Haydar DİŞBUDAK
Haydar DİŞBUDAK Ortak, Y.Mimar, DGSA
Haydar DİŞBUDAK, Y. Mimar, DGSA 1961 yilinda Istabul’da dogdu. Mimar Sinan Universitesi Mimarlik Fakultesi’ni bitirdi.Ogrenciligi ve sonrasinda S.Hakki Eldem, Behruz Cinici,Turgut Cansever, Cafer Bozkurt,Haydar Karabey ile calisti. 1987 de MH Mimarligin kuruculari arasinda yer aldi.. Farkli yarismalarda 12 odul veya mansiyon kazandi. Eskisehir Anadolu Universitesi’nde ogretim gorevlilgi yapti. Halen , Mimar Sinan Universitesi Mimarlik Tarihi Kursusunde ve Gedik Universitesi Mimari Tasarim Studyosunda davetli ogretim gorevlisidir.
Burak UZUN
Burak UZUN Ortak, Y.Mimar, YTÜ
Burak UZUN, Y.Mimar, YTÜ 1970 yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Çeşitli ofislerde çalıştıktan sonra 1996 yılında ortağı olduğu MH Mimarlık bünyesine katıldı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi'nde doktora çalışmasına devam etmektedir. Aynı zamanda Gedik Üniversitesi'nde Mimari Tasarım Stüdyosu ve Bilgisayar Destekli Tasarım dersleri vermektedir.

MH MİMARLIK

MH MİMARLIK